Co to jest dochód pasywny?

Zapewne marzeniem, czy nawet celem, większości z nas (o ile nie każdego) jest zarabianie dużej ilości pieniędzy. Najlepiej w ogóle byłoby zarabiać jak najwięcej, przy jak najmniejszym zaangażowaniu, czyli wykonując jak najmniej pracy. Takie rozwiązanie umożliwia nam dochód pasywny.

Co to jest dochód pasywny?

Dochód pasywny, nazywany również dochodem biernym, jest to taki dochód, który pozwala nam zarabiać pieniądze, kiedy jednocześnie sami nie angażujemy się w to zarabianie. Dosłownie można powiedzieć, że pieniądze przychodzą same, bez żadnej naszej aktywności. Oczywiście na początku należy podjąć jakąś aktywność, żeby ten dochód wygenerować, aczkolwiek dalsze pieniądze przychodzą już same, bez naszej ingerencji.

Syndrom nieuporządkowania finansowego

Zalety dochodu pasywnego
Zdecydowanie największą zaletą dochodu pasywnego jest to, że po prostu jest on… pasywny. Przychodzi sam, dzięki czemu sami nie musimy niczego robić. Wystarczy mieć jakiś pomysł, zrealizować go, a następnie pozostaje jedynie czekać aż pieniądze zaczną zarabiać się same. Dochód pasywny, czyli dochód bierny daje niesamowitą wolność finansową. Jeśli możemy zarabiać, nie robiąc nic konkretnego i mamy pewność, że te pieniądze cały czas będą przychodzić, nie musimy się już niczym przejmować. To właśnie nazywamy wolnością czy swobodą finansową.

1 thoughts on “Co to jest dochód pasywny?

Comments are closed.